Kalendář akcí AV21

Dnes < 2018 >  < červenec > 
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Český den v madridském vědeckém institutu IMDEA Energía

Pod záštitou Velvyslanectví České republiky a Českého centra Madrid proběhl

26. května 2017 Český den ve vědeckém institutu IMDEA Energía v Madridu, kterého se zúčastnily české a španělské výzkumné instituce a firmy s cílem navázání mezinárodní spolupráce v oblasti energetického výzkumu.

 
Českou republiku zde reprezentovaly Ústav termomechaniky AV ČR, HE3DA s.r.o., TEDOM a.s., SYSTHERM s.r.o. a TECO a.s. Ústav termomechaniky kromě svých vlastních výzkumných aktivit v oblasti energetiky představil také program Účinná přeměna a skladování energie, který řeší ve spolupráci s dalšími patnácti ústavy Akademie věd ČR v rámci Startegie AV21. Ze španělské strany se této akce zúčastnily IMDEA Energía, Universidad Rey Juan Carlos, Universidad Carlos III de Madrid, Universidad Politecnica de Madrid, Repsol, Iberdrola, GS Inima, PVH a Empresarios Agrupados.
 
Po přednáškové části byly účastníkům představeny laboratoře institutu IMDEA Energía zaměřené na využití koncentrované sluneční energie, palivové články nebo mikrogridové technologie. V rámci Českého dne v Madridu byla identifikována celá řada oblastí, ve kterých by bylo možno navázat vzájemnou vědeckou spolupráci. Prvním konkrétním výsledkem již bylo podání přihlášky společného projektu v rámci programu EIG CONCERT-Japan v oblasti využití sluneční energie a její ukládání, na jehož řešení by se měly podílet IMDEA Energía, Ústav termomechaniky AV ČR, Niigata University, Japonsko, a Middle East Technical University, Turecko. Další jednání o možné spolupráci je ze strany Ústavu termomechaniky vedené s inženýrskou organizací Empresarios Agrupados v oblasti využití přílivové energie a zdokonalení spojovacích kabelů v energetických zařízeních.

 

 

 

18. 7. 2017