Kalendář akcí AV21

Dnes < 2018 >  < říjen > 
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Metody pokročilého zobrazování pomocí optických a elektronově-mikroskopických metod

Ve dnech 13. – 14. října se v Mikulově konal mezinárodní workshop Metody pokročilého zobrazování pomocí optických a elektronově-mikroskopických metod, který byl uspořádán v rámci projektu Strategie AV21, program Diagnostické metody a techniky. Koordinátorem aktivity je Vilém Neděla, vedoucí týmu Environmentální elektronové mikroskopie, Ústavu přístrojové techniky AV ČR.

 

Workshopu se zúčastnila řada významných osobností z oblasti mikroskopie, biologie, chemie a medicíny, Ivan Raška, Petr Štěpánek, Peter Gemeiner. Úvodní přednáškou zahájil Jan Petrášek z Ústavu experimentální botaniky AV ČR na téma Spinning disk microscopy of plant plasma membrane proteins. Po celou dobu akce byly diskutovány výsledky probíhající spolupráce s účastnícími se vědci, např. spolupráce Ústavu přístrojové techniky AV ČR s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy na studiu rostlinných vosků pomocí Low Temperature Method, spolupráce s Ústavem experimentální botaniky AV ČR na tématu Somatická embryogeneze smrku ztepilého a spolupráce s Chemickým ústavem SAV na studiu polyelektrolytových kapslí pomocí ESEM. V rámci workshopu byly také navázány nové kontakty a spolupráce, např. spolupráce Ústavu makromolekulární chemie AV ČR s Ústavem přístrojové techniky AV ČR při studiu nanočástic.

 

Další důležitou součástí workshopu bylo shrnutí průběhu prvního kola žádosti o podporu projektu OP VVV Exceletní výzkum, na němž se budou podílet Ústav experimentální botaniky AV ČR jako žadatel, Ústav makromolekulární chemie AV ČR, Institut Klinické a Experimentální medicíny a Ústav přístrojové techniky AV ČR, a také příprava na druhé kolo příjmu žádosti o podporu.

 

4. 11. 2016