Kalendář akcí AV21

Dnes < 2018 >  < říjen > 
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Sedmý Akademický den Zwick/Roell Group ve spolupráci s programem Nové materiály na bázi kovů, keramik a kompozitů

Zkoušení mechanických vlastností materiálů pro energetiku bylo nosným tématem 7. Akademického dne firmy Zwick/Roell Group 26. dubna 2016. Akce byla uspořádána ve spolupráci s Ústavem fyziky materiálů AV ČR v rámci programu Nové materiály na bázi kovů, keramik a kompozitů Strategie AV21 v prostorách budovy AV ČR na Národní 3. Zkoušení mechanických vlastností materiálů, a to jak nově vyvíjených, tak materiálů používaných v inženýrské praxi, je nedílnou a důležitou součástí materiálového výzkumu.

 
Akci zahájil Dr. J. S. Roell. Zdůraznil, že současný svět se setkává s řadou naléhavých výzev pro řešení akutních problémů ve všech oblastech. Firma Zwick/Roell podporuje výzkum a inovace v oblasti testování mechanických vlastností materiálů, tedy v oblasti, na kterou je zaměřen program Nové materiály na bázi kovů, keramik a kompozitů. Na programu Akademického dne byly vyzvané odborné přednášky vědeckých pracovníků z Velké Británie, Německa a České republiky.
 
 
Úzká spolupráce mezi materiálovými vědci a firmami vyrábějícími špičkové zkušební stroje je důležitým momentem, který firma Zwick/Roell vyjadřuje mj. tím, že každoročně oceňuje tři nejlepší vědecké práce mladých výzkumníků. V tomto ročníku bylo do soutěže přihlášeno 160 prací autorů z 26 zemí celého světa. Komise, v níž byl i zástupce České republiky, vybrala tři nejlepší práce zaměřené na materiálový výzkum a využívající moderní sofistikované experimentální metodiky. Ceny byly uděleny třem mladým vědeckým pracovníkům z University of Oxford (UK), TU Chemnitz (Německo) a University of Manchester (UK).
 
Program 7. Akademického dne firmy Zwick/Roell Group byl dobrým příspěvkem pro program Nové materiály na bázi kovů, keramik a kompozitů Strategie AV21, zaměřeným na intenzifikaci špičkového materiálového výzkumu ve veřejném zájmu.

2. 5. 2016